.

Čistenie zbraní je dôležité !

Čistenie zbraní netreba podceňovať! Každú zbraň je potrebné udržiavať riadne vyčistenú a zakonzrevovanú. Pomáha to nielen životnosti zbrane, ale aj presnosti streľby. Vďaka správnym prípravkom čistenia na zbrane bude Vaša pištoľ či puška fungovať s požadovaným výkonom a hlavne bezpečne.

Podľa niektorých stačí na udržiadanie zbrane jeden olej. No kovové časti zbrane je potrebné najskôr zbaviť nečistôt a zbytkov pušného prachu. Ideálny nájdete v čistiacich olejoch na zbrane , ktoré májú vynikajúce čistiace vlastnosti . Vašu zbraň zbaví aj dlhousadenej špiny či hrdze. Je vhodný na všetky typy zbraní.

Hlaveň musí byť po čistení úplne suchá. Na čistenie sa používajú rôzne pomôcky - na výber je široký sortiment čistiacich kefiek, násadcov podľa dĺžky zbrane, šnúrkového systému alebo už pripravené čistiace sady.

Talianska značka STIL CRIN sa venuje čisteniu na zbrane už desiatky rokov. Jej zakladatelia a mnohí zamestnanci sú poľovníkmi alebo sa venujú streľbe, preto najlepšie vedia, čo majiteľ zbrane potrebuje. V ponuke majú rôzne čistiace sady na brokovnice, guľovnice, prípadne aj kombinované čistiace sady, ktoré sa skladajú z príslušenstva pre viacero kalibrov.

 V Taliansku myslia aj na poľovníkov-fajnšmekrov, ktorí radi rozmaznávajú svoje zbrane. Práve pre nich vytvorili aj luxusnú čistiacu sadu dostupnú v rôznych brokových kalibroch.

Po dôkladnom vyčistení je vhodné zbraň namazať predtým ako ju uskladníme. Vyskúšajte konzervačný olej OIL na kovové časti a ochranný olej OIL/wood na drevené časti zbraní. Na obnovu kovových častí je vhodné použiť leštidlo - čiernidlo na zbraňe. Zbraň bude chránená proti korózii
a zabraňuje preniknutiu vlhkosti.
Nezabúdajte, že zbraň by mala byť vyčistená vždy po každej streľbe. Nečistená zbraň môže pri streľbe vykazovať odchýlku aj niekoľko centimetrov.

V našom E-shop Lusien nájdete Čistenie na brokovnice, ale aj sady pre údržbu a čistenie guľovnice.

 

Podobné / súvisiace

Každý druhý Slovák si chce chrániť svoj zadok!

Toto nezvyčajné tvrdenie nabáda hneď na dve otázky. Prečo len každý druhý Slovák a prečo práve zadok?

Odpovede sú možno tiež nezvyčajné ale zato celkom logické. Vďaka našej pohnutej histórii máme my, Slováci, viac rozporuplných vlastností. Na jednej strane sme ochotní bratsky sa podeliť s hocikým o malý kúsok chleba alebo darovať mu aj poslednú košeľu. Na druhej strane práve pre ten kúsok chleba a košeľu sme schopní pobiť sa medzi sebou do samej krvi.

POĽOVNÍCTVO A ODDYCH / INCHEBA EXPO ARÉNA / Bratislava / 2015

Naša spoločnosť LUSIEN sa rok čo rok mení a rastie.

ARMY SHOP Lusien v Žiline

Hľadáte kvalitné produkty z oblasti army či poľovníctva?
Ste na správnej adrese!

Eshop Lusien spolu s kamennou predajňou v Žiline je spojením ústretového prístupu, širokého sortimentu a produktov najvyššej kvality.

Výstava RYBÁRTSVO A POĽOVNÍCTVO 2015 Nitra - Agrokomplex

V našej spoločnosti teraz máme pestré a rušné obdobie. Máme za sebou ďalšiu mega-úspešnú akciu, tentokrát v Nitre. Výstava sa volala Rybárstvo a poľovníctvo 2015 a konala sa v dňoch 25.3.-28.3.2015.

G-line smart shoot adapter

G-Line Smart Shoot adaptér – SSA 38-46mm

je vytvorený pre poľovníctvo, strelecké športy a airsoft. Umožňuje pozerať skrz puškohľad pomocou Vášho smartphonu. Používaním G-Line adaptéru – SSA 38-46mm dokážete jednoducho sledovať čo sa deje v zameriavači. Taktiež Vám umožní vyhotovovať vysokokvalitné fotografie či videá, ktoré následne môžete zdielať s Vašou rodinou, priateľmi alebo priamo na sociálnych sieťach.