.

Každý druhý Slovák si chce chrániť svoj zadok!

Toto nezvyčajné tvrdenie nabáda hneď na dve otázky. Prečo len každý druhý Slovák a prečo práve zadok?

Odpovede sú možno tiež nezvyčajné ale zato celkom logické. Vďaka našej pohnutej histórii máme my, Slováci, viac rozporuplných vlastností. Na jednej strane sme ochotní bratsky sa podeliť s hocikým o malý kúsok chleba alebo darovať mu aj poslednú košeľu. Na druhej strane práve pre ten kúsok chleba a košeľu sme schopní pobiť sa medzi sebou do samej krvi. No a keď je reč o bratskom delení vychádza to tak, že kým jednej polovici národa mäkne srdce druhá sa jej ho práve chystá prepichnúť. V tejto súvislosti je aktuálna druhá otázka, prečo si chrániť zadok keď horná časť tela je pre život omnoho dôležitejšia?

Odpoveď možno hľadať v našich tradíciách. Dostať po papuli v krčme, na ulici a ešte pár dní chodiť s modrými opuchnutými očami je, jednoducho, chlapské. Žiadna hanba. Rovnako tiež vystatovať na obdiv hrubú jazvu medzi rebrami, ku ktorej nám dopomohol nahnevaný sused kuchynským nožom. Ale také nakopanie do zadku a ešte k tomu na verejnosti je už hanba, či potupa minimálne na rok, keď nie na celý život. Prozaické „Odpáľ, lebo ťa nakopem do zadku!“ zrazu naberie hrozivé rozmery aj u toho, kto už bol nakopaný do zadku, aj u ľudí, ktorí stoja okolo.

 

Chrániť si zadok vôbec nie je jednoduché.

Pred takým nakopnutím by možno stačila holá ruka. Na holú nohu ako-tak. Ale čo keď je na nej obutá ťažká topánka s okovanou podrážkou? Ideálnym, a trocha aj preventívnym riešením je nepripustiť útočníka do nebezpečnej blízkosti krúžením okolo seba rozťahovacím kovovým obuškom alebo „zamorením ovzdušia“ sprejom so slzotvorným či nervovo paralytickým plynom.

 

V bezprostrednej vzdialenosti je mimoriadne účinný elektrický paralyzér.
Špekulanti uvedomujúci si účinnosť obranných prostriedkov radi využívajú zvláštnu formu nakopania do zadku pomocou soli nasypanej do upravenej nábojnice a vystrelenej na obeť cez hlaveň brokovnice. Nič proti štipľavej bolesti a močeniu zadku v lavóre ale ak si strelec pomýli náboje vtedy ľudové príslovie - Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom – možno bez strachu z porušenia zákona vysloviť aj: Kto do teba olovom, ty do neho tiež.

Široký sortiment pre osobnú ochranu, športovú streľbu alebo poľovníctvo nájdete na stránke lusien.eu alebo v Armyshope / Predajni v Žiline. Okrem paralyzérov, kaserov, obuškov u nás nájdete aj nože, plynové a akustické zbrane, krátke a dlhé vzduchovky a príslušenstvo. Navyše ponúkame aj všetko potrebné k lukostreľbe a to od lukov cez šípy až k chráničom a tulcom.

PS: Keď sa rozhodnete nakopať niekoho do zadku práve vy, vhodnú obuv na turistiku nájdete v tom obchode tiež.

Podobné / súvisiace

Čistenie zbraní je dôležité !

Čistenie zbraní netreba podceňovať! Každú zbraň je potrebné udržiavať riadne vyčistenú a zakonzrevovanú. Pomáha to nielen životnosti zbrane, ale aj presnosti streľby.

POĽOVNÍCTVO A ODDYCH / INCHEBA EXPO ARÉNA / Bratislava / 2015

Naša spoločnosť LUSIEN sa rok čo rok mení a rastie.

ARMY SHOP Lusien v Žiline

Hľadáte kvalitné produkty z oblasti army či poľovníctva?
Ste na správnej adrese!

Eshop Lusien spolu s kamennou predajňou v Žiline je spojením ústretového prístupu, širokého sortimentu a produktov najvyššej kvality.

Výstava RYBÁRTSVO A POĽOVNÍCTVO 2015 Nitra - Agrokomplex

V našej spoločnosti teraz máme pestré a rušné obdobie. Máme za sebou ďalšiu mega-úspešnú akciu, tentokrát v Nitre. Výstava sa volala Rybárstvo a poľovníctvo 2015 a konala sa v dňoch 25.3.-28.3.2015.

G-line smart shoot adapter

G-Line Smart Shoot adaptér – SSA 38-46mm

je vytvorený pre poľovníctvo, strelecké športy a airsoft. Umožňuje pozerať skrz puškohľad pomocou Vášho smartphonu. Používaním G-Line adaptéru – SSA 38-46mm dokážete jednoducho sledovať čo sa deje v zameriavači. Taktiež Vám umožní vyhotovovať vysokokvalitné fotografie či videá, ktoré následne môžete zdielať s Vašou rodinou, priateľmi alebo priamo na sociálnych sieťach.